سوهان عسلی پسته ای 490 گرمی تواضع اصل

تولیدکننده: تواضع اصل
22,000 تومان
20,900 تومان

بیشترین خاصیت سوهان به دلیل وجود جوانه گندم در آن است. این ماده سرشار از پروتئین بوده و منبع فوق العاده ای از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین E و ویتامین های گروه B به حساب می آید. جوانه گندم سرشار از فیبر و آب است که باعث دفع کامل مدفوع شده و مانع از سرطان روده می شود. ویتامین B1 موجود در این جوانه موجب رفع خستگی مفرط، ضعف و بی حالی نیز می شود.

سوهان گونه ای از شیرینی سنتی ایران است که از جوانه گندم تهیه می شود و سوهان به شکل های گوناگونی مانند عسلی، کنجدی، حلوایی، بادامی و ... وجود دارد. سوهان عسلی یکی از انواع سوهان ها و شیرینی سنتی ایرانی است.

در این نوع سوهان، پسته، شکر، زعفران، عسل و روغن بکار می رود ضمن اینکه در تهیه سوهان از هیچگونه مواد مصنوعی و افزودنی های غیر مجاز استفاده نمی شود و تهیه آن کاملا طبیعی است.

و اما خواص پسته چیست :

  1.     پسته سرشار از مس، منیزیم و انواع ویتامین های گروه B است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از بروز انواع بیماری ها جلوگیری می کند.
  2.     مصرف پسته به ساختن گلبول های قرمز خونی کمک می کند.
  3.     استفاده از پسته به دلیل وجود ویتامین E در آن برای پوست مفید بوده و پوست را از آسیب اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.
  4.     پسته به دلیل داشتن فیبر زیاد علاوه بر کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و هضم غذا به کاهش میزان کلسترول بد خون و قند خون نیز کمک شایانی می کند.
  5.     در میان تمامی آجیل ها، پسته دارای بیشترین آنتی اکسیدان می باشد. ویتامین E جزو گروه آنتی اکسیدان ها محسوب شده و در تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامت چشم و جلوگیری از خستگی، استرس و تخریب سلول ها نقش موثری را ایفا می کند.

شرایط نگهداری :

سوهان را می توان در فضای آزاد البته به دور از نور مستقیم خورشید و در دمایی بین 5 تا 25 درجه سانتی گراد نگهداری کرد و نیازی به قرار دادن آن در یخچال نیست.

ارزش غذایی :

سوهان حاوی ویتامین E، ویتامین های گروه B، فیبرغذایی غنی بوده و حاوی برخی از مواد معدنی نیز می باشد.